V súvislosti s koronavírusom sa neustále spájajú ľudia či predmety. Málokto sa však zameriava aj na svojich domácich miláčikov, ktorí trávia so svojimi majiteľmi drvivú väčšinu času. Sú aj oni ohrození smrtiacim vírusom?

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) pred pár dňami uviedla, že neexistujú žiadne dôkazy o prípadoch nakazených zvierat. Napriek tomu, že test na koronavírus môžu mať domáci miláčikovia pozitívny, neznamená to, že sa aj skutočne COVID-19 nakazili.

Môžu na nich zostať rovnaké stopy baktérií ako na rôznych predmetoch či povrchoch. „Súčasné dôkazy naznačujú, že psy nepredstavujú väčšie riziko prenosu (koronavírusu) ako neživé predmety, ako napríklad kľučky na dverách,“ uviedla v oficiálnej správe zakladateľka charitatívnej organizácie na ochranu zvierat v Hong Kongu.

Preventívne však odborníci odporúčajú, aby zvieratá nakazených ľudí boli taktiež v 14-dňovej karanténe. Upozorňujeme, že domáci miláčikovia nemôžu infikovať svojho majiteľa ani iné zviera v domácnosti, pričom ide iba o prevenciu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: guantamagazine.org  |  Foto: Pixabay