Nedávno došlo k obrovskej tragédii, pri ktorej zahynul 50-ročný muž priamo v deň svojich narodenín. Jeho rodina a priateľ sa mohli iba bezmocne prizerať na desivý incident, pričom oslávencovi už nebolo pomoci. Na ignorovanie zákazu tak doplatil svojim životom.

K nešťastiu došlo pri pláži Odesa na Ukrajine na pobreží Čierneho mora. Muž sa spoločne s rodinou vybral k moru s cieľom okúpať sa na svoje narodeniny. V uvedenej oblasti je však prísny zákaz vkročiť do vody, no čerstvý päťdesiatnik to predsa len urobil.

Po pár metroch natrafil na námornú mínu, ktorá explodovala a cudzincovi odtrhla hlavu. Výbuch rozhádzal časti tela po pláži, pričom svedkami tragédie boli manželka, syn a priateľ obete. Na miesto boli privolané všetky záchranné zložky vrátane vojakov, ktorí sa postarali o mínu.

Dôvodom zákazu kúpania sú nastražené míny počas prebiehajúcej ruskej vojny. Rozbúrené more môže výbušné nálože uvoľniť zo svojich kotiev. Vlny ich taktiež môžu unášať smerom k pobrežiu, čo potvrdila aj nedávna tragédia odvážneho plavca.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: YT/Ukraine News, Pixabay  |  Video: Twitter