Neskutočné! Muž sa rútil v protismere na diaľnici i v tuneli šialenou rýchlosťou. Okrem toho, že ohrozoval premávku a ostatných vodičov na ceste, šoféroval pod vplyvom alkoholu. Polícia mu totižto namerala neuveriteľných 2,48 promile.

Operátorom správcu tunela Považský Chlmec (okres Žilina) bola v nedeľu 14. januára pred 22.00 oznámená na diaľnici D3 jazda vozidla Škoda Superb v protismere. Podľa informácií mal vodič viesť osobné motorové vozidlo v smere na Bytču. Hliadka z Diaľničného oddelenia Kunovec po prijatí oznámenia situáciu okamžite preverila a vozidlo zastavila na diaľnici D1 v katastri obce Hlboké nad Váhom (okres Bytča).

“Po zastavení sa 42-ročný vodič (z Kysuckého Nového Mesta) podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,19 mg/l (2,48 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali mu vodičský preukaz. Počas procesných úkonov bolo zaistené aj poškodené motorové vozidlo Škoda Superb. Okolnosti jeho poškodenia sú predmetom objasňovania,” uviedla polícia.

Aktuálne prebieha v súvislosti s touto udalosťou vyšetrovanie vo veci prečinov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Zdroj/Video: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, ilustračné foto/pixabay.com