Tetovanie je v dnešnej dobe veľmi rozšírenou ozdobou tela. Odlišuje nás od iných, alebo možno práve naopak, spája. Ale prečo by mal niekto tetovať deti?!

Umelec z Nového Zélandu, Benjamin Lloyd už tri roky tetuje deti. No skôr než začnete zhrozene krútiť hlavou nad ich úbohými osudmi, mali by ste vedieť, že ide len o dočasné tetovania. Žiadne ihly, žiadne vpichy pod kožu, ani trvalé následky, žiadna bolesť. Ide o techniku airbrush, kedy tater obrázky na telo len nastrieka.

[sociallocker]Nie, nejde o zdieranie rodičovských peňaženiek. Benjamínov motív je úplne iný. Tetuje totiž choré deti v nemocnici Aucklande a úplne zadarmo. Deťom tak dodáva odvahu, ktorá im v ťažkých časoch chýba.

Nápad vznikol pred tromi rokmi. Po smrti svojho adoptívneho syna sa rozhodol takýmto spôsobom šíriť radosť medzi chorými deťmi. No bol by v tom čert, keby sa v dnešnej dobe do toho nezapojila známa sociálna sieť. Na facebooku publikoval príspevok, v ktorom uviedol, že pokiaľ sa ten príspevok bude páčiť 50 ľuďom, pôjde do nemocnice a potetuje všetky deti. Príspevok však nedostal 50 lajkov, ale viac než 420 000. A keď videl, koľko radosti a odvahy deťom priniesol, rozhodol sa v tom pokračovať.

Či už ste zástancom tetovania alebo jeho odporcom, musíte uznať, že táto myšlienka je povznášajúca. Človek si môže povedať, že stále existujú ľudia s dobrým srdcom.

Ak vás zaujímajú detské tetovania, nech sa páči video:

 

Dokonca aj deti a mladí s Dawnovým syndrómom a iným postihnutím majú z takéhoto darčeka radosť:

Zdroj: facebook.com | Foto: facebook.com, YouTube.com[/sociallocker]