Svetom preletela šokujúca správa o tragickom incidente, ktorý pripravil o život staršiu ženu. Na svedomí ju má vlastný manžel, no tentokrát ho ľudia neodsúdili. Mnohí mu prejavili podporu a pochopenie nad jeho strašným činom.

Miestna polícia sa momentálne zaoberá vraždou v japonskom meste v krajskej časti Kanagawa. K incidentu došlo 3. novembra v poobedňajších hodinách, keď Hiroshi Fujiwara zobral svoju manželku na prechádzku k mólu. Domov sa však vrátil bez nej. Staršiemu synovi sa priznal, že ,,mamu strčil do mora“. Telo 79-ročnej ženy našiel v ten istý deň o pár hodín neskôr nič netušiaci okoloidúci.

Japonec bol zatknutý pre podozrenie z vraždy. Mužom zákona priznal, že ho už unavilo starať sa o zdravotne postihnutú manželku. Bola totiž na vozíku a mala ďalšie zdravotné problémy, v dôsledku čoho bola na neho odkázaná viac ako 40 rokov.

Čin 81-ročného muža vyvolal na verejnosti pobúrenie, no mnohí ľudia upozornili na eutanáziu, ktorá mohla jeho ,,problém“ vyriešiť už skôr. Taktiež sympatizujú so seniorom, ktorého rola opatrovateľa desiatky rokov fyzicky i mentálne ničila. Krajina vychádzajúceho slnka zároveň finančne podporuje chorých seniorov iba minimálne. Aj tento faktor mohol ovplyvniť jeho rozhodnutie zbaviť sa manželky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: unilad.com  |  Foto: Twitter, Pixabay