Je všeobecne známe, že človek, ktorý vlastní preukaz ZŤP, je fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutým, ktorá si môže uplatniť zľavy a výhody v doprave, kultúre či pri platení daní. Muž z Trenčína je však presvedčený, že zaparkovanie na mieste vyhradenom pre ZŤP nebolo nič vážne, a predovšetkým neprekážal žiadnemu človeku, ktorý by dané miesto chcel využiť.

Nahnevaný Slovák sa rozhodol opísať svoju skúsenosť, ktorá sa udiala pred známym supermarketom. Je totiž presvedčený, že pokutu od mužov zákona dostal neprávom. Jeho vysvetlenie okamžite rozdelilo ľudí na dve skupiny. Zatiaľ, čo jedna chápe jeho dôvody nerozvážneho konania, tá druha je presvedčená, že išlo o hrubé porušenie dopravných predpisov.

Vyjadrenie nahnevaného muža

,,Takže dnes o 18.45 som si dovolil zastať na mieste pre ZŤP pred trenčianskym Kauflandom. Ja viem, že hlúposť, ale bolo to z úplne jednoduchého dôvodu, aby manželka, ktorá vybehla do obchodu na 5 minút, nemusela po ceste naspäť moknúť v dosť hustom lejaku. Z priloženej foto vidieť, že z cca 10 vyhradených miest bolo obsadené jedno, ja som bol celý čas v aute, keby niekto s oprávnením potreboval použiť toto miesto, tak mu ho, samozrejme, hneď uvoľním. Asi po 5 minútach prišlo na parkovisko policajné auto, vyslovene s cieľom kontrolovať vyhradené miesta. V čase nedeľnej dopravnej špičky a intenzívneho presunu ľudí je to určite najväčšia hrozba, ktorú treba riešiť,“ opisuje nezávideniahodnú situáciu muž z Trenčína.

,,Takže príslušníkmi som bol vyzvaný na predloženie preukazu, ktorý nemám (ospravedlňujem sa všetkým držiteľom, naozaj som nikoho nechcel obmedziť a ani neobmedzil), takže som odovzdal moje doklady, to už manželka bola naspäť v aute a snažil som sa vysvetliť policajtom, že sa ospravedlňujem, dôvod, prečo som zastavil, a že mám vzadu v aute dve 10-mesačné dvojičky a že by som rád s nimi išiel domov. Na to nás nechali v aute 10 minút čakať a potom mi bolo povedané, že to bol závažný??? a nezodpovedný??? a nebezpečný??? dopravný priestupok. A zaplatil som pokutu 60 eur,“ rozčuľuje sa.

,,Krása. Vydieranie a zdieranie štátnymi výpalníkmi. Demonštrovanie arogancie, čo všetko si môžu dovoliť, vykonávanie moci nekompetentnými, nevzdelanými a neempatickými chrapúňmi na všetkých úrovniach. Postavili čakanie na manželku na prázdnom parkovisku v hustom lejaku na rovnakú úroveň ako nedanie prednosti v jazde alebo jazdu v protismere na diaľnici. No nič, už píšem dlho, musím ísť ešte pracovať, nech si môžem z daní zaplatiť ešte o trochu viac koko**v, čo mi budú pomáhať a chrániť moju rodinu. Hanba vám,“ skonštatoval na záver sklamaný Slovák. Pod príspevkom sa okamžite strhla lavína názorov, pričom užívatelia sociálnej siete dávajú v drvivej väčšine za pravdu polícii. Aký je váš názor?

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Pixabay