Opozičná strana Smer-SD sa rozhodla 1. máj osláviť vo veľkom štýle, pričom bolo zrejmé, že politici sa nebudú vo svojich prejavoch venovať iba sviatku práce. Tak sa stalo, no kritika vládnych predstaviteľov sa poriadne vyostrila, keďže došlo aj na vulgarizmy na adresu samotnej prezidentky Zuzany Čaputovej.

Smeráci zorganizovali na Svätoplukovom námestí v Nitre oslavu sviatku práce, ktorú nazvali meeting. Mikrofón si postupne posúvali mnohí členovia opozičnej strany, ktorí si nedávali servítku pred ústa a poriadne sa vybúrili na adresu koaličných strán. Následne sa k slovu dostal poslanec Ľuboš Blaha, ktorý celý svoj prejav povýšil na burcovanie prítomných.

Na mušku si totiž zobral našu prezidentku: ,,Čaputová je americká…,“ zakričal, no vetu nedokončil. Veľmi dobre vedel, že to za neho spravia prítomní voliči. Z davu sa ozývalo “agentka“, no napokon začali Slováci masovo kričať ,,k**va“. Správy o urážkach na adresu hlavy štátu sa dostali do uší aj Moniky Beňovej, ktorá práve odlietala do Štrasburgu na zasadnutie.

V krátkom videu sa ospravedlnila za straníkov a situáciu, ktorú nastala na meetingu. ,,Takže, prijmite, prosím, pani Čaputová, moja ospravedlnenie za tieto nepekné slová,“ odkázala europoslankyňa, ktorá sa akcie osobne zúčastnila a stála takmer po boku samotného Blahu. Najnovšie sa k celej záležitosti vyjadril partner prezidentky, ktorý sa v minulosti zastal práve Beňovej, keď počas jedného z protestov extrémisti skandovali vulgarizmy o jej práci.

Juraj Rizman neskrýval smútok nad správaním sa kedysi premiérskej strany, ktorá mala ,,preraziť jedno dno za druhým“. Podľa jeho slov má však tento incident aj pozitívnu stránku. ,,Smeráci sa definitívne demaskovali. Zvolili slovník a spôsoby extrémistov, ktoré sú v slušnej spoločnej spoločnosti neakceptovateľné. A tak sa k nim treba začať správať,“ napísal na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Juraj Rizman, Monika Beňová  |  Foto: FB/Smer-SD, IG/juraj_rizman_sk