Na Covid semafor od 8.2. zabudnite: Krajčí hovorí o ďalšom lockdowne!

Dátum:

Minister zdravotníctva iba pred pár hodinami informoval o situácií pandémie koronavírusu na Slovensku. A kto sa už videl na rannej prechádzke vodiac dieťa do škôlky, školy, ba dokonca na nákupoch iných ako základných potrieb, si bude musieť, žiaľ, ešte nejaký piatok počkať. 

Aj keď sa podľa slov Mareka Krajčího situácia zlepšuje a počet pozitívne testovaných klesá, nič nie je vyhraté. Čísla nakazených sa znižujú výraznejšie ako v okolitých štátoch, no počty úmrtí neustále narastajú. Minister zdravotníctva tak spúšťanie semaforu od 8. februára nevidí reálne. Môžnosť otvárania škôl pripúšťa iba pre 1. a 2. ročník základných škôl a aj to na dobrovoľnej báze a na základe jednolivých rozhodnutí rodičov.

Najbližšiu budúcnosť Slovenska vidí Krajčí v zákaze vychádzania a v testovaní: „Čaká nás ťažké obdobie a to testovanie bude nevyhnutné, pokiaľ budeme chcieť zlomiť naozaj definitívne to ochorenie tak, aby nám začali klesať aj počty hospitalizovaných v nemocniciach. Teda ja osobne predpokladám, že vláda Slovenskej republiky nielenže obnoví núdzový stav od 8.2., ale že opäť zavedie ďalší zákaz vychádzania!“ Krajčí zároveň informuje, že tento zákaz by sa, samozrejme, nevzťahoval iba na tých ľudí, ktorí by mali negatívny certifikát o absolvovaní ďalšieho výteru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj |Video | Foto: YT/HNtelevízia

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...