Naša oblasť sa momentálne nachádza podľa meteorológov v mimoriadne studenom vzduchu. Teploty u nás klesajú veľmi nízko, najnižšie minimá však môžu poklesnúť až k -29°C. 

Ako uvádza portál imeteo.sk, teplota vzduchovej hmoty, prúdiacej nad našim územím je chladnejšia o viac než 15°C ako je na aktuálnu ročnú dobu bežné. Prejavuje sa to i v spodných vrstvách na teplotách, ktoré sú v našej oblasti zaznamenávané.

“Počas nadchádzajúcich nocí a rán budú teploty na našom území v najchladnejších lokalitách klesať pod -20°C. Výraznejšiemu prepadu teplôt však zabráni oblačnosť, ktorá dnes už nad naše územie pribudla a zajtra a v stredu prinesie aj sneženie,” informuje imeteo.sk.

Vyjasňovať sa však začne v noci zo stredy 28. februára na štvrtok. Prepadu teplôt tak podľa meteorológov nezabráni nič. Obdobie meteorologickej jari, ktoré začína vo štvrtok 1. marca môže byť preto extrémne mrazivé.

“Aktuálne výstupy numerického modelov očakávajú, že štvrtkové ranné teploty sa na celom našom území budú pohybovať, vrátane nížin od -10 do -20°C. V dolinách a v kotlinách však bude výrazne chladnejšie a najnižšie minimá môžu poklesnúť až k -29°C, dodáva imeteo.sk.

Zo série mrazivých dní by mala byť práve noc zo stredy na štvrtok najchladnejšou.

Zdroj: imeteo.sk, ilustračná foto/pixabay.com