Slovenske mestá a obce sa spamätávajú z víchrice Petry, ktorá narobila poriadnu škodu a v Myjave spôsobila aj smrť dieťatka. Už o pár dní ale dorazí na naše územie víchrica Ciara.

Víchrica Petra narobila po príchode z Rakúska na Slovensko poriadnu paseku a okrem materiálnych škôd a desiatok výjazdov hasičov mala aj tragickú dohru. V Myjave sa v dôsledku silného vetra zrútila zastávka na dve malé deti, z ktorých, žiaľ, 4-ročné dievčatko prišlo o život, kým jej 2-ročný braček bojuje so zraneniami v nemocnici.

Už teraz však meteorológovia z portálu iMeteo varujú pred príchodom ďalšieho veľmi silného vetra. Víchrica, ktorá bola tentokrát pomenovaná Ciara, udrie opäť veľkou silou a cez víkend zamieri na Britské ostrovy. V nedeľu sa následne presunie nad Benelux, pričom v pondelok zasiahne aj strednú Európu.

Na Slovensku pocítime mimoriadne silný vietor už v noci z nedele na pondelok. Najsilnejšie bude víchrica vyčíňať na horách, kde dosiahne rýchlosť až 130 km/h. V nižších polohách však bude dosahovať tak isto veľkú rýchlosť 90 km/h, pričom najhoršie nárazy zaznamenáme v popoludňajších hodinách. Nebezpečné počasie má u nás pretrvať až do stredy, preto zvýšte v týchto dňoch ostražitosť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: imeteo.sk │ Foto: YouTube/Pavol J.