Hoci sa na Slovensku karanténne opatrenia uvoľňujú len postupne, obyvatelia si môžu v týchto dňoch užiť krásne počasie na prechádzke po meste či v prírode. Teploty sa totiž vyšplhajú takmer k 30-ke!

Teplý vzduch sa postupne presúva aj nad Európu, a tak si už dnes môžeme užívať príjemné teploty, ktoré sa na Slovensku vyšplhajú na 19 až 24 stupňov, pričom na Orave a pod Tatrami dosiahnu 17 stupňov.

Ešte vyššie hodnoty dosiahne teplomer cez víkend. V sobotu nás čaká na väčšine územia oblačno a ojedinelé prehánky či búrky, no potešíme sa teplotám 22 až 26 stupňov, na Orave a pod Tatrami okolo 20 stupňov. V nedeľu pritom dosiahnu teploty až 22, miestami až 28 stupňov! Hoci bude opäť oblačno najmä na západe a severe Slovenska, búrky a prehánky sa vytvoria len miestami.

Od utorka ale zavíta na Slovensko studený front, ktorý zníži teploty na 10, maximálne 15 stupňov a citeľne sa ochladí. Najbližšie dni preto nasajte slnečnú energiu a teploty, ktoré sú pre dané obdobie nadpriemerné, s odchýlkou +3 až +6 stupňov nad normálom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: shmu.sk │ Foto: shmu.sk, Unsplash