Ľudia majú častokrát mnohé práva, o ktorých ani len netušia. V tomto prípade sa jedná o veľmi výhodnú službu, ktorú síce nechce použiť nikto, no ak ste v núdzi, mala by to byť vaša prvá voľba.

POčuli ste už o službe s názvomDiaľničná patrola? Ak nie, tak zbystrite pozornosť a uložte si telefónne číslo 0800 100 007.

Toto bezplatné číslo môžete vytočiť totižto kedykoľvek, a to bezplatne, ak máte nejaký problém na diaľnici. Na využitie služieb Diaľničnej patroly má totižto každý vodič, ktorý práve šoféruje auto na diaľnici (či spoplatnenej ceste) vozidlo s platnou diaľničnou známkou.

„Diaľničná patrola zvyšuje bezpečnosť na rýchlostných cestách a diaľniciach. Najčastejšie pomáha vytvorením zákrytu vozidla s poruchou. Popritom dohliada aj na stav vozovky či odpočívadiel. Posádky Diaľničnej patroly sú v strehu na každom jednom našom stredisku správy a údržby. Posádka vie veľmi operatívne prísť a pomôcť s vyriešením problému kedykoľvek a na hociktorom kilometri našich ciest,“ je uvedené na webe Diaľničnej patroly.

Diaľničná patrola je bezplatnou službou Národnej diaľničnej spoločnosti, ktorá má aktuálne aj nové vozidlá Mercedes-Benz Sprinter, ktoré sú vybavené všetkým, čo je potrebné v prípade akéhokoľvek problému, aký sa vám môže na diaľnici či rýchlostnej ceste stať. Zároveň vďaka nej môžete zabrániť väčšej tragédii, ktorá by mohla vzniknúť.

Motoristi, pozor: Diaľničné známky čaká zmena, ceny budú takéto!

Zdroj: NDSAS.sk | Foto: Google Maps