Slovenská hokejová reprezentácia nastúpila do zápasu so Švédskom s vynútenými zmenami, keďže z preventívnych dôvodom dostali voľno Kudrna a Hrivík, behom zápasu musel odstúpiť Pospíšil a dlhšiu dobu má problémy i fantasticky hrajúci Hudáček.

Zatiaľ, čo zvyšní traja by mali byť na štvrtkový duel proti Kanade, po ktorom sa v prípade prehry so šampionátom rozlúčime, mali byť k dispozícii, Martin Pospíšil majúci za sebou životnú sezónu hrať nebude.

Pospíšila definitívne vyradilo z turnaja zranenie proti Švédom a tak náš možno najlepší hráč v skupinovej fáze nebude k dispozícii podľa oficiálneho webu slovenského hokeja ani cez víkend, ak by sme vyradili Kanadu a čakali nás semifinále a následne i zápas o konečné medailové umiestnenie.

Pospíšil zahájil sezónu s bilanciou 6 bodov v 6 zápasoch v AHL, následne sa presunul do NHL, kde sa v drese Calgary Flames zo zaskakujúceho náhradníka stal nepostrádateľným členom tímu a pripísal si 24 bodov v 64 dueloch. Sezónu ukončil ako debutant na MS v hokeji, kde potešil výkonmi, tromi gólmi a clkovo 7 bodmi v 7 zápasoch.

Zdroj: FB/Hockeyslovakia | Foto: IG/Hockeyslovakia