Jarná časť Niké ligy klope na dvere a behom zimy zrejme žiaden jej klub nepútal toľko pozornosti ako Slovan Bratislava. V klube príliš nemôžu byť spokojní s tým, ako sa klub posilnil. Totižto sa zdá, že sa skôr oslabil.

A v túto chvíľu je jasné, že Slovan neposilni ani jedna z posíl, o ktorej mal snívať aj tréner Vladimír Weiss starší.

V sezóne 2022-23 v Slovane hosťoval gruzínsky reprezentant Georgi Chakvetadze a fanúšikovia sa dožadovali jeho privedenia natrvalo, prípadne aspoň formou ďalšieho hosťovania.

Jeho cena ale nebola v možnostiach Slovana a na jeseň hosťoval v anglickom Watforde. A v tomto klube, hoci tam možno nehrával až toľko, ako by on sám chcel, napokon sa hosťovanie z Belgicka premenilo v jeho prípade na trvalý prestup.

Za 24-ročného Gruzínca podľa dostupných správ zaplatil druholigový anglický celok 2,5 milióna eur a tak padli aj akékoľvek nádeje, že by na jar aspoň formou hosťovania pôsobil “na Tehelnom poli”.

„Som veľmi šťastný, že som podpísal túto zmluvu. Zvykol som si na všetko – mojich spoluhráčov, zamestnancov aj našich úžasných fanúšikov. Som šťastný, že som súčasťou Watfordu. Páči sa mi tu všetko, prístup k práci a vysoká profesionalita. Je to úžasné prostredie pre rozvoj a radosť z futbalu. Zmena krajín môže byť nepríjemná, no zvykol som si tu rýchlo na všetko a cítim sa veľmi dobre,” povedal Gruzínec pre klubový web.

Citeľná strata: Slovan opúšťa veľké meno, mieri do lepšej ligy!

Zdroj: Transfermarkt, Sport7 | Foto: IG/skslovanbratislava