Zo sveta českej kinematografie dorazila veľmi smutná správa. Bývalý miláčik ženského publika, ktorý sa preslávil rolami v obľúbených filmoch, náhle zomrel. Vo veku 64 rokov poslednýkrát vydýchol doma celkom sám a polícia musela dvere bytu otvoriť násilím.

O život prišiel 64-ročný Josef Nedorost, ktorý kedysi patril k miláčikom žien a šarmantným mužom. Herec sa preslávil rolou šéfa vekslákov Richarda v kultovom filme Bony a klid a objavil sa aj v jeho pokračovaní Bony a klid 2. Okrem toho si zahral i v snímkach Pěsti ve tmě, Anděl svádí ďábla a súhlasil aj s nedávnym natáčaním seriálu Čechovi.

Po hereckej kariére sa ale viac menej stiahol do ústrania a presedlal na odbor archeológie. Poslednýkrát však vydýchol v byte na 6. poschodí v Českých Budejoviciach celkom sám. Správu potvrdila hercova suseda so slovami, že najprv býval v byte s mamou, no tá pred časom tiež skonala. “Zomrel niekedy minulý týždeň. Odviezli ho pohrebáci. Bola tu polícia a hasiči, museli násilne otvoriť dvere,” uviedla pre Blesk.

Nedorost trpel v posledných rokoch zdravotnými problémami. Polícia, ktorá bola na otvorenie bytu privolaná v piatok, potvrdila, že objavila telo bez známok života. Zároveň na mieste vylúčila cudzie zavinenie: “Či k úmrtiu došlo kvôli starobe alebo zdravotným problémom, ukážu až výsledky pitvy. V týchto horúcich dňoch máme viac takýchto úmrtí,” dodal policajný hovorca Milan Bajcura. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: YouTube