6. septembra 2017 šokovala celé Slovensko brutálna vražda 43-ročného Jozefa, ktorý zomrel rukou vlastného syna. Vtedy len 17-ročný David podľahol tlaku dlhoročných udalostí, kedy jeho samotného i matku Frederiku zosnulý opakovane verbálne i fyzicky napádal brutálnym spôsobom.

Uplynulá epizóda relácie V siedmom nebi sa niesla v znamení troch srdcervúcich príbehov. Najväčšiu pozornosť si však predsa len získal sen mladej Natálie z Galanty, ktorá kontaktovala tím Vila Rozborila kvôli svojmu priateľovi Davidovi. Ako upozornil samotný moderátor v úvode dokrútky, v tomto prípade šlo o istú formu kontroverzie, pričom túžba bola plnená pre právoplatne odsúdeného vraha. Ten v roku 2017 zaútočil na vlastného otca kladivom, pričom mu Krajský súd zmiernil trest odňatia slobody na dva roky. Do väzenia však nenastúpil, nakoľko sa o jeho prípad začala zaujímať prezidentská kancelária.

Obeť či násilník?!

Každá minca má však dve strany a ani tentokrát tomu nie je inak. Vilo tesne po Vianociach navštívil byt mladého muža s matkou, ktorí boli dlhé roky týraní otcom alkoholikom a násilníkom. Milujúci syn sa už dlhšie nedokázal prizerať na teror páchaný agresorom a v osudný deň vraždy sa v ňom niečo, čo doposiaľ ľutuje, žiaľ, zlomilo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

“Tak ako každý deň som išiel pre otca do krčmy, no a už cestou nadával, že ju zbije, že ju dokope, že sme obyčajní hajzli a mne sa začali vynárať úplne všetky spomienky. Myseľ odišla a pracovali iba ruky. Vyčítam si to dodnes, lebo nielenže som zobral ľudský život, ale chcel som byť iný. A teraz ma ľudia uvidia takého istého,” povedal so smútkom v hlase moderátorovi.

Za mladým mužom, ktorý prežíval peklo na dennom poriadku už od útleho detstva, stojí okrem matky, priateľky a jej rodiny i samotná prezidentka Slovenskej republiky. Práve vďaka nej David zatiaľ nenastúpil do väzenia, pričom mnohí občania u nej žiadali pre odsúdeného na dva roky milosť.

“Dávid došiel zbitý k nám, škrtený.. Modrý.. On si to väzenie už dávno užil od detstva. Bitky denno-denne, hádky denno-denne. Detstvo žiadne ten chlapec nemal, absolútne,” uviedla pred kamerami rodina Davidovej priateľky Natálie. Ako tiež prezradili priamo v štúdiu, bez ohľadu na skutočnosť, ako celý prípad dopadne, mladík sa bude mať vždy kam vrátiť a stoja za ním v každej situácii.

“Cítiš ľútosť z toho, čo sa stalo?” opýtal sa počas vysnívaného výletu do Tatranskej Lomnice Davida Vilo. “Určite áno. Určite áno, aj keď viem, že možno by sme tam skončili tak my. Aj napriek tomu, mal som ho celý život rád a stále som dúfal, do poslednej chvíle, že bude tým otcom, a zároveň aj tým vzorom,” nechal sa počuť. I keď sa mnohí pokúšajú prehovoriť k hlave štátu s tým, aby udelila teenagerovi milosť, ten si plne a zahanbene uvedomuje, že vzal ľudský život a svoj trest prijíma s dávkou pokory.

Srdcervúci príbeh Davida môžete sledovať od 1. hodiny a 3. minúty

Zdroj: joj.sk