Bola mladá, krásna, jej tvári dominoval úsmev na perách, avšak, žiaľ, život sympatického dievčaťa vyprchal skôr než stihol vôbec začať. Veronika, ktorá bola slniečkom pre svoju rodinu i najlepšiu priateľku Martinu, prehrala boj so zákernou chorobou, no tesne predtým si stihla splniť svoj najväčší sen. 

Mala iba 16 rokov, no svoj život žila napriek ukrutným bolestiam s úsmevom na perách. Iba koncom minulého roka spoznali diváci TV JOJ najlepšie priateľky Veroniku a Martinu (21), ktoré našli navzdory nepriazni osudu svoju spriaznenú dušu na detskej onkológii. Choroba, ktorá by iných položila na lopatky, dievčatá spojila a spoločne bojujúc za zdravie sa z nich stala nerozlučná dvojica.

Je tomu len zopár mesiacov, čo Martina vysnívala svojej najlepšej kamarátke sen a tentokrát sa karta obrátila. Vila Rozborila totiž kontaktovala Veronika, ktorá chcela splniť svojej spriaznenej duši obrovskú túžbu, a to výlet do Paríža a Disneylandu. Mimoriadne silný príbeh, ktorý nenechal ani jedno oko suché, odvysielala TV JOJ na svojich obrazovkách uplynulý víkend. Napriek tomu, že dievčatá si výlet užili, príbeh mal, žiaľ, smutný koniec.

Veronika totiž podľahla zákernej rakovine lymfatických uzlín a nádorom, ktoré mala v pečeni, v obličkách a v kostiach. Diváci relácie sa tak dívali na šťastné priateľky, avšak mladá žena sa už natáčania dokrútky v štúdiu nedožila, jej cesta sa totiž skončila iba zopár dní pred zapnutím kamier. ,,Veronika, odpočívaj v pokoji. Stále sa pýtame prečo? Prečo musí do neba odísť tak skvelý, milý človek s obrovským srdcom. Veronika bojovala veľmi, no pliaga menom rakovina bola silnejšia. Veronika, posielame ti pozdrav do neba… Príbeh Maťky a Veroniky z Paríža je pamiatkou na toto úžasné dievča,” napísala na sociálnej sieti k pamätnej snímke dievčaťa TV JOJ.

Príbeh nenechal chladným ani moderátora relácie Vila Rozborila, ktorý dievčaťu taktiež venoval vrúcnu spomienku: ,,Ich priateľstvo bolo viac než bežným priateľstvom. Bola to silná a mnohoročná vzájomná podpora v boji o život. V boji o radosť. V boji o šťastie. Nikto im nerozumie tak, ako si rozumejú navzájom. Deti z onkológie. Z ich oddanosti, náklonnosti a obetavosti si môžeme a musíme brať príklad. Veronika, Martinka.”

Úprimnú sústrasť rodine…

Zdroj: JOJ.sk | Foto: Instagram, Facebook