Pred pár hodinami sa celé Slovensko dozvedelo finálny rozsudok senátu Najvyššieho súdu v súvislosti s vraždou investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Po dlhom súdnom procese, ktorý nebol prvým v tomto prípade, prišlo šokujúce rozhodnutie!

Drvivú väčšinu Slovákov šokoval rozsudok Špecializovaného trestného súdu začiatkom septembra 2020, keď Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú oslobodili. Prokurátor okamžite podal odvolenie a pre oboch žiadal doživotie. Celá záležitosť sa tak posunula na Najvyšší súd.

Rodičia zavraždených si tak museli opäť prejsť peklom v podobe všetkých dôkazných materiálov. Po dlhých týždňoch si pred pár hodinami vypočuli rozsudok. Senát znova oslobodil spod obžaloby Mariana Kočnera v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, no aj prípravy vraždy prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a Daniela Lipšica.

Dvaja z troch sudcov sa rozhodli pre nevinu. ,,V prejednávanej veci boli také pochybnosti, ktoré nesmerovali u všetkých sudcov k presvedčeniu o vine Kočnera,“ vyhlásila predsedníčka senátu Ružena Sabová v súdnej sieni. Alena Zsuzsová obišla omnoho horšie, keďže bola vyhlásená za vinnú a dostala nepodmienečný trest 25 rokov.

Zsuzsová je povinná poškodeným rodinám zaplatiť náklady na pohreb vo výške 1 490 eur a nemajetkovú ujmu v hodnote 160-tisíc eur. V súdnom procese bol za vinného určený aj Dušan Kracina, ktorý si odsedí 8 rokov. Taktiež mu bolo nariadené ústavné liečenie, nakoľko je gambler.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, Denník N