Vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pred pár hodinami zasahovali pri akcii s názvom ,,DEVELOPMENT“. Počas zásahu boli zadržané tri osoby, pričom sa medzi nimi nachádzal aj muž, ktorý ešte stále zastáva funkciu starostu.

Príslušníci NAKA dnes (17. novembra) v ranných hodinách zasahovali pri komplexe Tri veže na Bajkalskej ulici, pričom zadržali osoby s iniciálami J.P., A.P., R.K. Jedným z nich je neúspešný kandidát na bratislavského primátora Rudolf Kusý, ktorý však zostáva vo funkcii starostu bratislavskej časti Nové Mesto ešte dva týždne.

Dôvodom jeho zadržania malo byť podozrenie z korupcie. Vo voľbách ho totiž podporovali strany Sme rodina, Dobrá voľba, Za ľudí a KDH. Práve od strany KDH dostal 80-tisíc eur na predvolebnú kampaň. O to viac bolo šokujúce nedávne vyjadrenie predsedu šéfa kresťanského hnutia. ,,Podľa všetkého to neboli peniaze KDH, ale bol to jeho sponzorský dar, ktorý išiel cez transparentný účet KDH pre Rudolfa Kusého,“ povedal Milan Majerský v rozhovore pre Denník N.

Majerský zároveň pripomenul, že Kusý nie je členom ich strany a nevidí dôvod, aby od nich dostal tak veľké finančné prostriedky. Meno skutočného sponzora údajne nepozná. Nejde však o prvý prípad, keď politik čelil vážnym obvineniam. V roku 2020 ho polícia obvinila z dvoch prečinov a dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa, pričom mu hrozilo 7 až 12 rokov za mrežami. Napokon boli všetky trestné stíhania na jeho osobu zrušené alebo zastavené.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Denník N, FB/Polícia SR  |  Foto: FB/Polícia SR, Rudolf Kusý