Obrovská tragédia zasiahla rodinu mladučkej, len šestnásťročnej študentky Megan Craig-Wilkinson. Školáčka bola svojou mamou nájdená mŕtva ráno po oslave s priateľmi.

Megan sa stal osudným nápoj, ktorý sa na prvý pohľad zdá úplne neškodným a nikoho by určite nenapadlo, aké fatálne následky môže jeho požitie spôsobiť. Dievča na oslave skonzumovalo obľúbený cider značky Frosty Jack, jeden z najlacnejších alkoholických nápojov vo Veľkej Británii.

Podľa portálu metro.co.uk nešťastná matka sa snaží o elimináciu cenovej dostupnosti tohto alkoholu, nakoľko aj nízka cena cideru, napomohla k tomu, aby si tento bežný nápoj zadovážili vo väčšom množstve aj mladí ľudia.

Aké faktory ovplyvnili tragédiu?

Práve množstvo vypitého drinku sa stalo jedným z faktorov, ktorý sa výrazne pričinil na smrti mladej ženy. Megan totiž vypila väčšie množstvo tohto alkoholu. Po príchode domov ju mama uložila do stabilizovanej polohy, nevediac o množstve požitého alkoholu. Megan zomrela, pretože jej pľúca boli zaplavené obsahom žalúdka.

Ako je vôbec možné, že zdanlivo bezpečný nápoj spôsobil takúto tragédiu? Rolu zohrala určite aj mladícka nerozvážnosť a neskúsenosť. Málokto si totiž uvedomuje, že trojlitrová fľaša cideru obsahuje toľko alkoholu ako 22 panákov tvrdého alkoholu, no je dostupná za menej ako štyri eurá.

Zarážajúci je už samotný fakt, že sa neplnoletá tínedžerka k alkoholu dostala. Spojenie väčšieho množstva alkoholu, nerozvážnosti, cenovej dostupnosti a nezodpovednosti tých, ktorí umožnili dievčine prístup k alkoholu vyústilo do smutného konca príbehu z anglického North Tyneside.

Z príbehu ale vyplýva obrovské ponaučenie pre celú spoločnosť, ale aj jednotlivcov. Je potrebné dodržiavať pravidlá, ktoré sú v spoločnosti nastavené a ku každému konaniu pristupovať s predvídaním a zdravím rozumom. Len takýmto spôsobom sa môžeme do budúcna vyvarovať takýmto tragédiám.

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: Facebook