Nápoj, ktorý bežne pijeme sa stal študentke (†16) osudný: Po jeho požití zomrela!

Dátum:

Obrovská tragédia zasiahla rodinu mladučkej, len šestnásťročnej študentky Megan Craig-Wilkinson. Školáčka bola svojou mamou nájdená mŕtva ráno po oslave s priateľmi.

Megan sa stal osudným nápoj, ktorý sa na prvý pohľad zdá úplne neškodným a nikoho by určite nenapadlo, aké fatálne následky môže jeho požitie spôsobiť. Dievča na oslave skonzumovalo obľúbený cider značky Frosty Jack, jeden z najlacnejších alkoholických nápojov vo Veľkej Británii.

Podľa portálu metro.co.uk nešťastná matka sa snaží o elimináciu cenovej dostupnosti tohto alkoholu, nakoľko aj nízka cena cideru, napomohla k tomu, aby si tento bežný nápoj zadovážili vo väčšom množstve aj mladí ľudia.

Aké faktory ovplyvnili tragédiu?

Práve množstvo vypitého drinku sa stalo jedným z faktorov, ktorý sa výrazne pričinil na smrti mladej ženy. Megan totiž vypila väčšie množstvo tohto alkoholu. Po príchode domov ju mama uložila do stabilizovanej polohy, nevediac o množstve požitého alkoholu. Megan zomrela, pretože jej pľúca boli zaplavené obsahom žalúdka.

Ako je vôbec možné, že zdanlivo bezpečný nápoj spôsobil takúto tragédiu? Rolu zohrala určite aj mladícka nerozvážnosť a neskúsenosť. Málokto si totiž uvedomuje, že trojlitrová fľaša cideru obsahuje toľko alkoholu ako 22 panákov tvrdého alkoholu, no je dostupná za menej ako štyri eurá.

Zarážajúci je už samotný fakt, že sa neplnoletá tínedžerka k alkoholu dostala. Spojenie väčšieho množstva alkoholu, nerozvážnosti, cenovej dostupnosti a nezodpovednosti tých, ktorí umožnili dievčine prístup k alkoholu vyústilo do smutného konca príbehu z anglického North Tyneside.

Z príbehu ale vyplýva obrovské ponaučenie pre celú spoločnosť, ale aj jednotlivcov. Je potrebné dodržiavať pravidlá, ktoré sú v spoločnosti nastavené a ku každému konaniu pristupovať s predvídaním a zdravím rozumom. Len takýmto spôsobom sa môžeme do budúcna vyvarovať takýmto tragédiám.

Zdroj: mirror.co.uk | Foto: Facebook

Martin T
Mladý študujúci chalan, ktorý sa zaujíma o kultúru, históriu a šport. Vo voľnom čase nepohrdne prechádzkou v prírode alebo dobrou túrou na tatranské štíty.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...