V Británií sa podarilo Ashleymu Marchovi nájsť v londýnskej knižnici skutočný poklad. V digitálnych archívoch objavil prvý list pre Ježiška, ktorý mu adresovalo jedno malé dievčatko. Pod stromček si želalo len jedinú vec.

Ashley March, ktorý pracuje v londýnskom múzeu, sa nedávno hrabal v starých digitálnych záznamoch knižnice. Pri tom sa mu podarilo nájsť skutočný poklad v podobe starého listu pre Ježiška, ktorý uverejnil Grantham Journal.

List písalo malé dievčatko ešte v roku 1895 a ide teda o prvý zadokumentovaný list vo Veľkej Británií. Dievčatko si v ňom želalo pod stromček škatuľku s farbičkami a pošta sa rozhodla, že jej želanie aj splní. V článku sa žartovne píše, že Ježiško sa našiel a pošta s ním dokáže komunikovať.

Na Štedrý večer dievčatko napokon naozaj dostalo svoje farbičky: “To, čo Ashleyho výskum odhalil, je absolútne fascinujúce a je to pohľad do poštovej histórie. Zrejme ide o prvý záznam britského dieťaťa, ktoré napísalo Ježiškovi,” raduje sa šéf Poštového múzea Chris Taft pre Telegraph.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Našiel sa list pre Ježiška z roku 1895, v ktorom si dievčatko želalo krabičku s pastelkami

Zdroj: telegraph.co.uk │ Foto: YouTube/Mark 1333, Pexels