Anastasia Kuzminová, skvelá slovenská biatlonistka s ruskými koreňmi, to opäť dokázala! Vo štvrtkovom šprinte žien zvíťazila a fanúšikom už poslala aj prvé nadšené slová po výbornom výkone.

Biatlonistka Anastasia Kuzminová, ktorá bola v mladosti takáto kočka a modelka, to počas štvrtkového šprintu žien na 7,5 km v rakúskom Ruhpoldingu opäť rozbalila. 5. kolo Svetového pohára patrilo našej skvelej Nasti, ktorá predviedla výbornú formu a výkon.

Víťazstvo ju posunulo na štvrtú priečku rebríčka Svetového pohára a počas pretekov ukázala opäť veľké srdce, keď sa zastala kolegyne Terézie Poliakovej, ktorá skončila v 5. kole na 91. mieste. Po osočovaní biatlonistky Nasťa verejne zvozila fanúšikov za hrubé správanie: „Nepovažujem za správne, keď sa rozoberá výkon každého jednotlivého športovca, a vôbec nemám rada, keď si niektorí dovolia kritiku alebo “nechutné” výrazy. Keď sa jedná o štafetu, je za tým vždy tímový výkon! Každý z nás ide na “svoje maximum” a to si treba vážiť. Tak ako vaše pozitívne slová vedia povzbudiť, tak rovnako negatívne reakcie vedia znechutiť. Keď nám držíte palce a fandíte, sme silnejšie,“ píše na svojom profile.

Rovnako sa s fanúšikmi podelila Nasťa aj o svoje prvé dojmy po krásnom víťazstve: „Aspoň vidím výsledok toho, na čom som dlhodobo pracovala. Teraz nielen strieľam, ale aj triafam. V nedeľu na mňa čaká mass štart a ten považujem za niečo lepšie ako stíhačku,“ teší sa a na záver má odkaz aj pre fanúšikov na Facebooku: „Hurá! Podarilo sa to na “Jednotku”! Od teraz Ruhpolding bude patriť medzi moje “šťastné sveťáky”. Ďakujem všetkým za gratulácie a podporu,“ odkazuje pre Aktuality. Nasti k jej výkonu blahoželáme a v nedeľu prajeme veľa šťastia.

Nasťa zvíťazila v 5. kole ženského šprintu Svetového pohára

Zdroj: sport.aktuality.sk │ Foto: Facebook