Jeden z najkvalitnejších hercov svojej generácie v určitom období zmizol z výslnia Hollywoodu a verejnosť dlhé roky čakala na jeho veľkolepý comeback. Brandon Fraser (54), ktorý patril na prelome milénia k najpríťažlivejším mužom sveta prezradil, aké to bolo zmieriť sa so zásadnou zmenou svojej vizáže.

Brendan Fraser sa preslávil predovšetkým komediálnymi úlohami v desiatkach filmov, ako George, kráľ džungle, Návrat do budúcnosti či Rockeri, avšak mimoriadnu popularitu získal rolou Ricka O’Connella v trilógii Múmia. V dôsledku obťažovania začal herec trpieť depresiami, pričom užívaním liekov neskôr výrazne pribral. Ako prezradil v rozhovore pre denník The Telegraph, bál sa vrátiť pred kamery, nakoľko mal strach z reakcií divákov na jeho premenu.

Pomôcť mu mala až postava vo filme Veľryba, za ktorú bol napokon nominovaný na viacero prestížnych cien vrátane Oscara. „Zmieril som sa s tým, ako vyzerám,“ prezradil s tým, že film poukazuje na problémy spôsobené nadváhou. „Viem, že ma to priviedlo do stavu, keď som sa potreboval stiahnuť do ústrania. A to som urobil. Som teraz starší, nevyzerám tak ako vtedy a ani po tom netúžim. A som rád, že práca, ktorú môžem robiť, vychádza z emocionálnej reality, ktorá nie je mojím vlastným životom, ale je to realita, s ktorou sa môžem silne stotožniť,“ hovorí s absolútnou pokorou.

Ako dodal, najväčšie šťastie dnes vidí vo svojich troch deťoch, pričom vie, čo to znamená mať v živote lásku. “Nemám si čo dokazovať. Jeden film robíte pre zábavu, druhý pre peniaze, tretí pre prestíž, a keď máte šťastie, tak sa vám podarí natočiť aspoň jeden z nich. A to, že sa môžem podieľať na filme, ktorý snáď zmení niektoré srdcia a predsudky o váhe, ma napĺňa,“ dodal Fraser.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: The Telegraph Foto: Twitter, IG/brendan__fraser