Zatiaľ, čo drvivú väčšinu slovenských hokejových fanúšikov zaujíma aktuálne to (ak hovoríme o klubovom hokeji), kto sa stane víťazom Extraligy. Avšak to nie je jediná súťaž seniorov.

Ďalšia skupina ľudí sleduje Žilinu, či sa jej konečne podari ovládnúť Slovenskú hokejovú ligu a vrátiť sa do Extraligy. V ostatných troch prípadoch bola vždy suverénom, no zakaždým ju stál postup posledný krok. Trebárs pred rokom postúpilo po 7-zápasovej serii na jej úkor Humenné.

Avšak práve dnes (v sobotu 6. apríla) sa konal rozhodujúci piaty duel 2. ligy seniorov. Hokejisti Detvy vyhrali prvé dva domáce duely, následne dvakrát triumfoval doma Púchov. A celok z Považia dokázal v Detve dokonať veľký obrat série víťazstvom 1:4 pred zrakmi solídnej kulisy 1500 divákov.

ŠHK Púchov si tak vybojoval právo postupu do SHL, ktorá však vyžaduje na rozdiel od 2. ligy splnenie oveľa prísnejších kritérií, a aj preto nemusí byť v túto chvíľu isté, či skutočne uvidíme Púchov o rok v druhej najvyššej súťaži.

Tú si zahral celkovo päťkrát, naposledy v sezóne 2011-12, keď bol veľkým outsiderom a zo 41 duelov vyhral iba dva, v riadnom hracom čase jediný. Ostatné štyri sezóny v druhej najvyššej ligy odohral ešte v 90tych rokoch.

Dodáme, že striebro teda získala HK Detva, bronz putuje do Bardejova a “zemiakové” medaily ostali v rukách Senice. z SHL zostúpila Rimavská Sobota, ktorá ako nováčik v úvode sezóny držala krok, v jej závere ale “odpadla” a na predposlednú Trnavu stratila deväť bodov.

Zdroj: Flashscore | Foto: IG/2.Hokejová liga SR