Utorok 2. január 2024 sa nezapíše do slovenských športových dejín radostne. Hoci sme ukončili katastrofálnu, až sedemnásť duelov trvajúcu sériu prehier s rovesníkmi z Fínska vo vekovej kategórii do 20 rokov, vypadávame vo štrvťfinále.

Kapitán Sýkora nás poslal do vedenia, Dvorský neskôr vyrovnával a Mešár nám v hre bez brankára dal nádej menej ako minútu pred koncom zápasu, keď vyrovnal na “konečných” 3:3. V predĺžení sa ale hralo iba 24 sekúnd. Inkasovali sme a po roku sme zase padli proti favoritovi v rovnakej fáze.

NÁZOR | Bola to viac ako len prehra a viac ako len vypadnutie. Slováci ukázali kvalitu, bojovnosť i nezlomnosť. Avšak napokon to bolo málo. Keď sme rovnako vypadli pred rokom s Kanadou, určite to hráčov i fanúšikov mrzelo, no mohli sme si všetci povedať jediné – o rok je tu ďalšia šanca na veľký úspech.

Žiaľ, zdá sa, že teraz si niečo také veľmi povedať nemôžeme. Samozrejme, aj o rok budeme v elitnej divízii hrať a šanca je vždy. Žiaľ, len ťažko očakávať, že o rok, o dva či o tri budeme mať taký výborný tím. A možno ďalších desať rokov nie.

Nechceme hádzať flintu do žita, no kedy budeme mať v zostave jedenásť draftovaných hráčov do NHL, z toho až deväť útočníkov, vrátane troch draftovaných v 1. kole? Žiaľ, veľká časť hráčov aktuálneho tímu si už o rok nebude môcť na turnaji dvadsiatok zahrať a realita je taká, že nastávajúce ročníky obsahujú talenty, no hráčov ako sú Mešár, Sýkora, Honzek či Petrovský, bude len ťažké nahradiť.

Zbavíme sa fóbie v pravý čas? Štvrťfinálový súper je pre nás pohromou!

Zdroj: Hitky | Foto: IG/honzo_29