Vo štvrtok sudca rozhodol o tom, že niekdajší riaditeľ televízie Markíza a neskôr minister hospodárstva Pavol Rusko zostane vo väzbe. Čelí obvineniu z objednania vraždy svojej bývalej spoločníčky Sylvie Volzovej.

O osobe Pavla Ruska sa vyjadril i dnes už nebohý herec Ľubo Gregor. Povedal, že je bezcitným egoistom a prípadom pre psychiatrov. Vraj vyrastal s tetami a chýbala mu matka, ktorá sa oňho nestarala.

Gregor s Ruskom úzko spolupracovali v Slovenskej televízii. Spomenul si na situáciu, kedy Rusko pre banalitu vyhodil redaktorku, ktorá sa sama starala o dve deti, no nezaujímalo ho to. Demagógia, presvedčovanie a hraný úsmev boli to, čím sa Rusko prezentoval v televízii Markíza.

V STV vraj chcel byť redaktorom, no nepáčil sa vedeniu. Vďaka otcovým kontaktom sa z neho stal ústredný zväzák, neskôr bol vedúcim odboru výskumu programu, vedúcim vysielacieho centra či námestníkom ústredného riaditeľa STV.

Podľa Gregora je Rusko nebezpečným človekom, latentným schizofrenikom a správa sa ako hulvát. Vraj nosil texasky a bundy, no keď sa stal markizáckym riaditeľom, zakázal ich nosiť. Ivan Gašparovič bol vraj na meno Pavol Rusko alergický.

Rozhovor s Ľubom Gregorom na televízii VTV:

Zdroj: youtube.com | Foto: facebook, youtube