Drvivá väčšina politických strán sa nechce vyjadrovať o možných spoluprácach s opozičnými poslancami. Sú si vedomí, že by mohli prísť o voličov, ak budú viac úprimnejší a otvorení kontroverzným partnerstvám. O to viac prekvapili najnovšie vyhlásenia Borisa Kollára!

Boris Kollár vyhlásil komunálne a VÚC voľby, ktoré sa uskutočnia 29. októbra 2022. Ďalšia koaličná kríza tak ide zrejme bokom a politik sa zameral na jesenné voľby. Aj napriek tomu, že sa politici neradi vyjadrujú o budúcich spoluprácach, Boris Kollár spravil výnimku.

Predseda parlamentu sa v komunálnych štruktúrach vôbec nebráni spolupráci s opozičnými stranami či mimoparlamentnou stranou Hlas-SD. V krajných situáciách si vie dokonca predstaviť partnerstvo aj s ĽSNS alebo stranou Republika. Je možné, že hnutie Sme rodina spojí sily, aby pomohlo vybranému kandidátovi.

56-ročný podnikateľ sa však zamyslel aj nad parlamentnými voľbami 2024, pričom mu neunikli prieskumy o preferenciách politických strán. Podľa jeho slov sa budúca vláda bez Hlasu-SD nebude dať zložiť. ,,Každý, kto sa trošku triezvo pozerá na vec, si musí dnes uvedomiť, že táto vládna koalícia, prípadne ešte niektoré strany, ktoré sú teraz mimoparlamentné, to bez Hlasu nebudú môcť zostaviť,“ otvorene povedal Kollár na tlačovej konferencii, a zároveň odporučil, aby sa ostatní kolegovia netvárili, že hnutie Petra Pellegriniho im ,,smrdí“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/HNtelevízia, FB/Peter Pellegrini