Včerajšie (27. mája) rokovanie parlamentu rozhodne nepatrilo medzi tie nudné. Poslanci by mali slušne a vecne hovoriť o navrhovaných zákonoch, pričom môžu verejne vyjadriť svoj názor a následne dôjde k hlasovaniu. Tentokrát sa však na pôde parlamentu objavilo aj niečo navyše.

Nie je to tak dávno, čo Igor Matovič považoval pôdu parlamentu za svoje javisko. Hádzanie injekčných striekačiek, tématické tričká či plagáty, prehnaný krik i smiech mu zrejme pomohli, aby v roku 2020 vyhral parlamentné voľby. Cirkus však skončil potom, čo sa stal premiérom, keďže sa snažil udržať na uzde.

Predseda strany OĽaNO je zrejme späť a v plnej sile. Potvrdil to počas rokovania parlamentu, keď si slovo vypýtal odídenec zo strany ĽSNS Miroslav Suja. Jeho kritika sa však nepáčila expremiérovi, ktorý sa mu v priebehu prejavu rozhodol postaviť priamo pred rečnícky pult. Začali padať slová ako ,,špinavec“ či ,,smrdíš“.

Suja sa následne rozhodol pre nečakaný krok, keď Matovičovi chrstol do tváre pohár s vodou. ,,Takúto studenú sprchu dávate všetkým občanom Slovenskej republiky. Ste človek, ktorý vedie organizovanú zločineckú skupinu,“ kričal na ministra financií. Podpredseda Národnej rady SR sa následne rozhodol prerušiť schôdzu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: YT/Politikum  |  Foto: FB/NR SR, Igor Matovic, MIlan Mazurek-Republika