Po množstve nevyrovnaných duelov, v ktorých vždy ťahal za kratší koniec jeden zo súťažiacich, čakal farmárov konečne poriadny boj o prežitie. Oproti sebe sa totiž postavili dvaja statní mládenci, ktorým silné ramená ani chuť zvíťaziť rozhodne nechýbali.

Uplynulý piatok sa na Farme oproti sebe postavili mladý statkár Dominik Porubský a Ibi Maiga, pričom obaja z duelantov mali neochvejnú chuť odísť zo súboja ako víťazi. Kým mladší z farmárov vchádzal do piatkového vyraďovania z pozície sluhu, Maigu, ktorý zvolil poradie disciplín, si vybral ako súpera.

Páni súťažili v troch disciplínach, a to prekvapenie, šikovnosť, vedomostný kvíz, vytrvalosť a silová disciplína. V prvom kole si pripísal bod na svoje konto práve Dominik, ktorý porazil Ibiho v stavaní dreveného mosta. Ako sa zdá, s drevom to mladíkovi ide ako po masle, pretože v druhej disciplíne, kedy mali rúbať 10 polien, viedol nad Ibim 2:0.

Prvý finálový bod si Ibi pripísal až pri mimoriadne vyrovnanej disciplíne, a to vedomostiach z almanachu, a aj keď mal možnosť v ďalšom kole stav vyrovnať, pri pílení dreva ho súper opäť prevalcoval. Na základe štvrtého kola tak bolo jasné, že víťazom duelu sa stáva Dominik Porubský so skóre 3:1.

Zdroj: TV Markíza | Foto: TV Markíza, Facebook/Farma, YouTube | Video: YouTube