Včera (16. februára) zasadala pandemická komisia, ktorá prebrala hneď niekoľko opatrení v boji s pandémiou koronavírusu. Predmetom diskusií boli aj najnovšie svetové štatistiky, podľa ktorých sa Slovensko nachádza na prvom mieste v počte úmrtí za deň!

Odborníci spoločne s politikmi diskutovali o aktuálnej epidemiologickej situácií na Slovensku, ktorá rozhodne nie je priaznivá. Jedným z bodov rokovania bol nákup ruskej vakcíny Sputnik V. Prítomní členovia mali s návrhom súhlasiť, no jeden z koaličných partnerov mal zásadné výhrady.

Proti ruskej vakcíne sa ohradila Veronika Remišová. Podľa jej slov nemôžu byť Slováci pokusnými králikmi, v dôsledku čoho je nutné počkať na hodnotenie Európskej agentúry pre lieky. Rozhodnutie napokon padne na zasadnutí vlády, ktorá sa bude čoskoro zaoberať možnými rokovaniami s ruskou stranou.

Igor Matovič sa dokonca rozhodol v tejto veci osloviť ľudí. Na sociálnej sieti zverejnil video, kde sa zaujíma o názor občanov. ,,Mám na vás jednoduchú otázku. Ak by ste vy dnes mohli rozhodnúť, či kúpite na Slovensko, v situácií v akej sa nachádzame, ruskú vakcínu Sputnik. Kúpili by ste alebo nie?“ opýtal sa a jedným dychom dodal, že s nákupom ruskej vakcíny súhlasí.

Celé vyjadrenie premiéra

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Igor Matovic  |  Video: Streamable.com