Pred pár dňami sa uskutočnilo slávnostné finále súťaže krásy Miss Českej republiky 2022, kde o titul zabojovalo osem krásnych dievčat. Pri udeľovaní cien však došlo k nečakanej situácii, ktorá prekvapila nielen divákov, no i samotnú riaditeľku súťaže.

Organizátori súťaže krásy si pre divákov pripravili bohatý program, pričom vystúpila aj speváčka Dara Rolins. Po niekoľkých kolách, počas ktorých sa 8 krásnych dievčat predstavilo divákom i porote, došlo na rozdeľovanie titulov. Pri vyhlasovaní jedného z nich však prišlo k neočakávanej situácii.

Titul I. vicemiss získala Julie Hojdyszová, kým riaditeľka súťaže Nikola Kokyová, ktorá v súťaži sama vyhrala v roku 2019, s korunkou kráčala k misske. ,,Rozhodla som sa prenechať svoje miesto inej dáme,“ oznámila a korunku odmietla, v dôsledku čoho sa vzdala množstva darov a iných benefitov. Dostala tak do rozpakov všetkých prítomných i divákov.

22-ročná brunetka neskôr vysvetlila, že sa naďalej plánuje venovať modelingu, študovať na dvoch univerzitách a pôsobiť aj v programe UNICEF. ,,Celý život som snívala o tom, že sa prihlásim do súťaže Miss, a že vďaka tomu získam silnejší hlas a budem hovoriť o témach ako je anorexia a šikana. Dúfala som, že vďaka tomu budem viesť a inšpirovať ľudí, aby bojovali sami za seba, čo sa mi vďaka súťaži splnilo. Publikum, ktoré by ma počúvalo, som našla, a preto som mala pocit, že je čas urobiť ďalší krok a venovať sa týmto ľuďom,“ vysvetlila pre TN.cz.

Gesto krásky z Frýdku-Místku však neocenila riaditeľka súťaže, ktorá vôbec netušila, ako má pred kamerami reagovať. ,,Možno ma trochu mrzí, že nenaznačila niečo vopred, hoci, samozrejme, nie je známe, kto vyhrá. Ale mohli sme si toto všetko odpustiť,“ povedala rozhorčená Kokyová. Napokon Júlii popriala do budúcnosti všetko najlepšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz, tn.nova.cz | Foto: FB/Miss České republiky, Julíí Hojdyszová, miss-ceske-republiky.cz