Obrovské nešťastie plné maloletých obetí! K mimoriadnej tragédii došlo na železničnom priecestí, kde sa zrazil vlak s autobusom plným školákov. Pri kolízii obrovský kolos rozpolil autobus, niekoľko detí zrážku neprežilo, aspoň 24 osôb utrpelo vážne zranenia.

Hrôza! Vo štvrtok 14. decembra došlo na juhu Francúzka k obrovskej železničnej tragédii. V meste Millas, ktoré sa nachádza v blízkosti hranice so Španielskom, sa na železničnom priecestí zrazil regionálny vlak so školským autobusom, uviedla miesta polícia. Vo vlaku, ktorý sa v tom čase blížil rýchlosťou 80 km/hod., sa nachádzalo 25 cestujúcich. Na železničnom priecestí zo zatiaľ nezistených príčin uviazol autobus so študentmi vo veku 13-17 rokov, ktorý sa po mrazivej zrážke s rozbehnutým kolosom roztrhol na dve časti.

Aká je bilancia obetí?

Podľa doterajších zistení tragédiu neprežili minimálne 4 maloleté osoby, 24 ľudí bolo zranených. Traja zranení sa nachádzali aj v regionálnom vlaku. Na miesto nešťastia boli vyslaní hasiči, policajti i leteckí záchranári, aby obetiam poskytli čo najrýchlejšiu pomoc a prevoz do nemocnice vzdialenej približne 20 km.

K smutnej udalosti sa prostredníctvom sociálnych sietí vyjadril aj francúzsky prezident a viacerí ministri. Francúzsky prezident Emmanuel Macron uverejnil na Twitteri: “Všetky moje myšlienky smerujú k obetiam tejto hroznej nehody a k ich rodinám.” Ako k nehode došlo, pri ktorej museli mladí ľudia umrieť, vyšetrujú príslušné orgány.

https://www.youtube.com/watch?v=llmk0vb1yes

Zdroj: www.express.co.uk | Foto, Video: YouTube