V Prešove došlo v pondelok k dopravnej nehode. Príčinou malo byť nedodržanie vzdialenosti za vozidlom, našťastie, sa však nikto nezranil. Ako sa ale ukázalo, za volantom sedela opitá vodička a šéfka úradu, ktorá nafúkala po príchode polície vyše 2,7 promile!

Prešovská polícia pred niekoľkými hodinami informovala o dopravnej nehode, ktorú spôsobila 59-ročná vodička, keď nedodržala vzdialenosť za vozidlom idúcim pred ňou a spôsobila zrážku. Po náraze prišli na miesto policajti, ktorí po dychovej skúške zistili, že žena má v sebe viac ako 2,7 promile.

Šoférka strávila nasledujúce hodiny v cele policajného zaistenia, aby vytriezvela. Aktuálne je obvinená pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Portál Noviny však zistil, že opitou vodičkou je riaditeľka prešovskej hygieny.

Žena sa v stredu po vytriezvení postavila pred súd, no odmietla uviesť, prečo jazdila pod vplyvom alkoholu. K skutku sa priznala a podľa jej slov išlo o jednorazové konanie. Sudca Okresného súdu Prešov Radoslav Harangozo doplnil, že šoférke bol uložený zákaz činnosti na 30 mesiacov a peňažný trest vo výške 1 200 eur, pričom rozhodnutie ešte nie je právoplatné. Šéfka si mala v čase nehody čerpať svoju dovolenku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk, FB/Polícia SR – Prešovský kraj│ Foto: FB/Polícia SR – Prešovský kraj