Viaceré slovenské kluby mali nejakú krízu, niektoré ju “rozdýchali” a vrátili sa tam kam patria, iné nie. A zdá sa, že dlhoročný účastník najvyššej slovenskej súťaže je tým druhým prípadom.

Futbal v Dubnici má bohatú tradíciu a začiatkom tohoto tisícročia bola pravidelne účastníkom najvyššej súťaže, jej mládežnícke tímy dokonca neraz vyhrali aj celoštátnu súťaž.

Avšak po vypadnúti z elitnej súťaže v roku 2011 sa začala Dubnica pozvoľna vytrácať až bola takmer na chvoste 3. ligy. Avšak prišiel zlom a ten vyvrcholil dokonca účasťou v baráži o (vtedy) Fortuna ligu proti Nitre na jar 2020.

Nie je to tak dávno, no odvtedy začala FK Dubnica zase upadať a aktuálne ju asi už nič nezachráni od pádu dokonca do 4. ligy, čo v tomto meste z Považia nepamätajú celé desaťročia, naposledy niekedy ešte v ére socializmu.

Po 24. kole má stále na konte smiešnych sedem bodov, tri jej odčítali. Na predposledné Nové Mesto nad Váhom, ktoré, ak neposkočí, tiež možno zostúpi (závisí od toho, ktoré tímy vypadnú z 2. ligy) stáca priepastných deväť bodov. Na jar získala jediný v deviatich zápasoch.

Otázkou však je, či vôbec bude klub, ktorý má štadión spĺňajúci aj kritéria UEFA (napríklad Trenčín v Dubnici hrával predkolá Ligy majstrov), budúci rok pokračovať na seniorskej úrovni. To je, samozrejme, len špekulácia, no nebolo by to prvýkrát, čo sa niečo podobné stalo. Stačí si spomenúť na osudy futbalovej FC Nitry, poprípade FK Senice.

Zdroj: Hitky, Flashscore | Foto: Depositphotos