„Až kým nás STK nerozdelí.” To je heslo viacerých slovenských motoristov, ktorí majú k svojmu vozidlu určitý citový vzťah. Každopádne, každé dva roky (až na výnimky) sa musia všetky motorové vozidlá u nás podrobovať technickým a emisným kontrolám, bez ktorých nemôžu po cestách jazdiť. Resp. ich majitelia riskujú pokuty.

Už čoskoro tomu ale tak celkom nebude. Vláda totižto pripravuje zmenu.

Vlastníci motocyklov, trojkoliek či štvorkoliek by mali zbystriť pozornosť. Už onedlho im totiž zrejme štát pripraví príjemné prekvapenie. Ak totiž museli so svojimi vozidlami prihlásenými pred viac ako štyrmi rokmi doteraz chodiť na pravidelnú technickú kontrolu každé dva roky, už onedlho by to mohlo byť inak. Toto obdobie by sa malo zmeniť na 4 roky.

Návrh sa pritom dotýka vozidiel v kategóriách L3e až L7e, teda motocyklov, trojkoliek aj štvorkoliek. Podľa ministerstva dopravy bolo k 31.12.2023 v evidencii spolu viac ako 162 tisíc takýchto vozidiel, z čoho takmer 15 percent vlastnili podnikateľské subjekty a zvyšných viac ako 85 percent fyzické osoby.

Čo sa týka osobných automobilov a ďalších vozdiel, ktoré do spomínaných kategórii nespadajú, tam sa zrejme zmeny neplánujú.

Zdroj: O peniazoch | Foto: Depositphotos