Pred pár týždňami sme zverejnili zábery nemocničných raňajok v rôznych nemocniciach na Slovensku. Následne sa ozvali aj ,,našinci“, ktorí žijú v zahraničí, pričom nám poslali fotografie jedál, ktoré si vychutnávajú v zdravotníckych zariadeniach. Rozdiel v podávaných jedlách v našej krajine v porovnaní s cudzinou bol tak obrovský.

Problematiku podávaného jedla v nemocniciach otvorila Slovenka, ktorá ostala poriadne zhrozená zo svojich nemocničných raňajok. Postupne sa pridávali pacienti z rôznych kútov našej krajiny s fotografiami nemocničných raňajok, obedov či večere. Nelichotivá snímka bola aj z nemocnice z Čadce, pričom sa jej riaditeľ Martin Šenfeld rozhodol prijať kritiku a napraviť to.

Vyjadrenie riaditeľa

,,Milí priatelia, prednedávnom bola negatívnym hitom fb suchá večera v našej nemocnici. Musím priznať, že právom, pretože naozaj takéto niečo sa v nemocniciach zotrvačnosťou podáva dlhé roky – tu sme naozaj zaspali, takto by to nemalo byť,“ priznal pochybenie Šenfeld.

,,Na základe vašich komentárov sme sa rozhodli pre zmenu, urobili sme audit, ktorý odhalil viaceré nedostatky hlavne v oblasti vybavenosti kuchyniek priamo na oddeleniach, jedálni, prevoze stravy, ale aj v zlyhaní ľudského faktora. Chcem sa ospravedlniť za tento jav, ktorý som si nevšimol. Keďže rád varím, rozhodol som sa, že osobne dozriem na prípravu a servírovanie týchto problematických jedál, aby sa takéto niečo už neopakovalo. Snáď dnešná večera bude lepšie chutiť,“ upozorňuje riaditeľ.

Predtým

Teraz

Zdroj: Facebook/Nemocnica Čadca  |  Foto: Facebook/Nemocnica Čadca, Pixabay