Slovenská futbalová reprezentácia nezažila uspokojivú kvalifikáciu o majstrovstvá sveta 2022, ktoré sa budú konať v netradičnom termíne na prelome novembra a decembra v Katare. Vo svojej skupine sme skončili až tretí a nádej na zopakovanie účasti z roku 2010 vyhasla.

Avšak, viac ako štyri mesiace po vyhasnutí nádejí nám malý plamienok predsa len začína horieť. Ako je to možné? Áno, aj tentokrát má vo všetkom prsty konflikt na Ukrajine. Aktuálne sa takmer všetci odvracajú od Ruska, ktoré má problémy aj po športovej stránke. Najnovšie prezident poľského futbalového zväzu oznámil, že Poľsko nenastúpi v marci proti Rusku do baráže o šampionát.

A práve to je nádej pre Slovensko. Existuje totižto možnosť, že kompetentní v čele svetového a európkeho futbalu vyradia Rusko tak, ako bola vyradená v roku 1992 z európskeho futbalového šampionátu Juhoslávia. Tá vtedy vyhrala svoju skupinu, no následne ju nahradilo Dánsko, ktoré vo “svojej” skupine skončilo druhé. Juhoslávia bola totižto v tom čase vo vojenskom konflikte.

Ak by sa história zopakovala a kompetentní by rozhodli, že Rusko bude nahradené, jednou z možností by bolo nahradenie Ruska práve Slovenskom. V kvalifikačnej skupine H sme skončili tretí práve za Rusmi, ktorí vďaka druhej priečke získali miestenku do baráže. Len dodáme, že ak by toto všetko vyšlo, 24. marca by sme hrali proti Poľsku a v prípade výhry, a teda postupu, by sme vo finále baráže narazili na víťaza zápasu Švédsko vs. Česko.

Od účasti v Katare nás tak delia vyradenie Ruska, rozhodnutie o tom, že náhradníkom budeme my a potom dve marcové víťazstvá. Tak sa nechajme prekvapiť. Avšak, dodávame, že ideálne by bolo ukončenie konfliktu na Ukrajine, veď zastavenie krviprelievania má nepochybne najväčšiu cenu.

Zdroj: Hitky.sk | Foto: Instagram/marek_hamsik_17_official