Nepijete takýto nápoj aj vy? Môže spôsobiť náhlu zástavu srdca!

Dátum:

Mnohí z nás si ani neuvedomujú, čo “dopriali“ svojmu telu v domnienke, že pár pohárov obľúbeného nápoja predsa nemôže až tak uškodiť. Opak je však pravdou! Kombinácia niektorých zložiek totiž môže mať až fatálne následky.

Pri infarkte myokardu musia lekári konať veľmi rýchlo, aby dokázali zachrániť pacienta. U mladých ľudí sa vo väčšine prípadov dá zvýšenému riziku zástavy srdca jednoducho zabrániť. Tejto téme sa venovali v Anatolian Journal of Cardiology v zahraničnom vedeckom článku s názvom ,,Nevysvetliteľné zástavy srdca u mladých ľudí po konzumácií energetických nápojov“.

Nebezpečenstvom sú nápoje s vysokou koncentráciou kofeínu, ktoré sú skryté v látkach ako je guarana. Nazýva sa aj paulínia nápojová, podporuje psychickú i fyzickú vitalitu, pričom sa predáva aj v slovenských e-shopoch vo forme tabliet, sirupu, prášku, kvapiek či čaju.

Guarana však obsahuje dvojnásobné množstvo kofeínu v porovnaní s kávovými zrnkami. V kombinácií so ženšenom či taurínom môže spôsobiť arytmie srdca. Najhoršou kombináciou je však pitie energetického nápoja, ktorý môže pokojne obsahovať túto látku s alkoholickými nápojmi, pričom ,,vedú ku katastrofickým udalostiam prostredníctvom smrteľných arytmií“.

Guarana- Paulínia nápojová

Zdroj: Anatol J Cardiol  |  Foto: FB/Guaraná Antarctica, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...