Počas letných mesiacov sa prevádzkovatelia zábavných parkov po celom svete môžu tešiť na tisícky návštevníkov. Obľúbené atrakcie sú veľkým lákadlom pre deti, i keď rodičom pri pohľade na niektoré kolotoče tuhne krv v žilách. V krátkej chvíli totiž môže dôjsť k nehode, ktorá ohrozí na živote desiatky ľudí.

Včera (11. augusta) v popoludňajších hodinách sa udiala na horskej dráhe v zábavnom parku Legoland v nemeckom meste Günzburg vážna nehoda. Počas jazdy totiž došlo ku kolízii v mieste, kde návštevníci nastupujú do vozíkov jednej z atrackcii. Z doposiaľ neznámych príčin jedna zo súprav zrazu prudko zabrzdila a následne do nej narazila druhá.

Podľa informácií zábavného parku sa horská dráha pohybuje v rýchlosti osem metrov za sekundu, čiže 29 kilometrov za hodinu. Zranilo sa najmenej 34 ľudí, pričom dvaja majú byť v kritickom stave. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky a do akcie boli nasadené aj tri vrtuľníky, ktoré postupne rozvážali pacientov do najbližších nemocníc.

Aj napriek vážnej nehode, pri ktorej sa zranili desiatky návštevníkov, zábavný park je stále otvorený. Nejde však o prvú nehodu týkajúcu sa horskej dráhy. 7. augusta v nemeckom meste Klotten z idúcej súpravy vypadla 57-ročná žena, ktoré utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Prípadom sa momentálne zaoberá polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: radiogong.de  |  Foto: Twitter