Slováci, ktorí sa vracajú po procese repatriácie zo zahraničia na Slovensko, končia v karanténnych zariadeniach. V Gabčíkove sa ale niektorí nedokážu udržať na uzde. Neuveríte, čo vyhadzovali z okien.

Karanténa v zariadení v Gabčíkove už zrejme niektorým prerastá cez hlavu. Inak sa totiž nedá vysvetliť to, čo podaktorí Slováci vyčíňajú. Po repatriácií zo zahraničia domov sa nemôžu vrátiť k svojim rodinám, ale putujú do izolácie na 14 dní.

Podľa slov ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) ale došlo k niekoľkým prípadom konfliktov ubytovaných. “Aby sa neopakovali prípady z minulého týždňa, že ničili majetok zariadení, vyhadzovali matrace von oknom, neslušne sa správali k ľuďom, ktorí sa im snažia pomôcť,” uviedol šokujúce slová pre televíziu Markíza.

Ničenie zariadenia v ubytovniach je nemysliteľné aj s ohľadom na to, že na repatriáciu čaká ďalších 3 100 ľudí, ktorí sa budú vracať v priebehu dvoch týždňov. Najbližší repatriačný let sa uskutoční dnes v piatok do nórskeho Osla. U izolovaných obyvateľov v karanténe v Gabčíkove sa tak snáď už podobné incidenty nebudú opakovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: Facebook/Karanténa Gabčíkovo, Unsplash