Šport píše neuveriteľné príbehy a jeden taký napíšu aj olympijské hry v Riu. Teda presnejšie povedané Paraolympijské hry. A tento príbeh bude patriť k tým najsilnejším, aké kedy šport priniesol.

[sociallocker]Belgičanka Marieke Vervoortová je dvojnásobnou paraolympijskou medailistkou z Londýna 2012, kde vyhrala šprint vozičkárok na 100 metrov a striebro vybojovala na 200 metrovej trati. V Riu pôjde opäť, no už naposledy. Nie však preto, že by potom ukončila kariéru. Teda ona ju ukončí, no nie tak ako väčšina športovcov. Ona ju ukončí smrťou.

Týmto vyhlásením absolútne šokovala svet. 37-ročná športovkyňa totiž trpí nevyliečiteľnou degeneratívnou poruchou a denne bojuje s veľkými bolesťami. Ako sama povedala, často sa v noci ani nevyspí. A keď áno tak sotva na pár okamihov a potom ide trénovať. Šport ju drží pri živote, no už nie nadlho. Rozhodla sa podstúpiť eutanáziu rovnako, ako viac ako tisíc Belgičanov ročne. S tými bolesťami sa dlhodobo nedá žiť, no ešte olympiádu v Riu si chce užiť aj napriek všetkému, čo prežíva. “Rio je môj posledný sen,” povedala smutne Belgičanka.

zdroj: sport.tn.nova.cz | Foto: sport.tn.nova.cz[/sociallocker]