Francesco Calzona a jeho realizačný tím zverejnili predbežnú šišiu nomináciu na európsky šampionát do Nemecka, ktorý štartuje už o dva týždne. V nej je aj niekoľko menších prekvapení, no, naopak, tri zaujímavé mená majú sa v nej neobjavili. Prečo?

 

Róbert Mak

Skúsený 33-ročný krídelník odohral za Slovensko už 81 duelov a so 16 gólmi patrí k najlepším strelcom v ére samostatnosti. V drese Sydney sa mu v tejto sezóne navyše pomerne darilo, veď v 27 dueloch strelil 10 gólov a dvakrát asistoval.

„Mak urobil chybu. Lebo ak niečo vo futbale nefunguje, má sa to rozobrať s trénerom. Ja som mu bol k dispozícii, dokonca aj tieto tri mesiace od posledného zrazu. Nezavolal mi. Dostal som správu od jeho agenta v pondelok ráno. Po tom, čo som mal vytvorenú nomináciu na kemp a EURO.

Nerád komunikujem s agentom. Rád sa rozprávam priamo a na rovinu s hráčom do tváre. Vždy sa nájde nejaké riešenie. Doteraz bol stále v nominácii. Dokázal som mu dať nejakú dôveru. On riešil veci cez noviny a nie celkom správne,” uviedol Calzona.

Mak mal v marci “problém” s tým, Že ho Calzona povolal, on letel naprieč polovicou sveta z Austrálie na Slovensko, no v dvoch dueloch odohral necelých desať minút. Calzona však argumentoval, že ak by sa mal pozerať na to, koľko kilometrov kto cestuje, tak by musel nominovať len hráčov z Bratislavy, pretože všetci ostatní musia cestovať.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Robert Mak (@robertmak29)