Česko aktuálne žije otrasným prípadom len 4-mesačného Tadeáška, ktorý sa mal na Mělnicku stratiť v piatok podvečer spolu s kočiarikom. Matka, ktorá s ním sedela v parku, mala zaspať. Polícia ho, bohužiaľ, našla bez známok života.

Česká polícia má po hľadaní bábätka, ktoré sa stratilo na Mělnicku, smutné správy. Len 4-mesačný Tadeáško Zelenka sa mal nachádzať v kočiariku spolu s mamou, ktorá s ním bola na prechádzke v parku. Podľa jej slov mala zaspať a keď sa prebudila, s hrôzou zistila, že chlapček aj s kočiarom sú preč. Polícia už dieťatko objavila, no, žiaľ, bez známok života.

Podľa informácií Idnes ide ale o problémovú rodinu a matka Veronika má mať problémy s ubytovaním, pričom sa plánovala premiestniť do azylového domu. Aj keď jej otec ponúkol vlastný byt, napokon sa sama prihlásila na sociálke so slovami, že starostlivosť o dieťa nezvláda: “Robili jej testy na drogy a preukázali jej v krvi pervitín. Potom bol Tadeáš týždeň u nás, starali sme sa oňho,” prezrádza príbuzná s plačom.

Tá na záver vyjadrila obavu o malé dieťatko: “Desím sa, čo s ním je, on sa ešte ani sám nepretočí na bruško. Je to veľmi poslušný chlapček, ale to dieťa proste žije v kočiari. Keď nám ho dala, nedala nám k nemu nič, plienky, jedlo, oblečenie, nič,” dodáva. Polícia momentálne nariadila pitvu telíčka a k prípadu sa v tomto štádiu nechce ďalej vyjadrovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz │ Foto: Facebook/HAKA – Cielené pátranie po osobách