Zatiaľ, čo účastníci Niké ligy už majú za sebou tri jarné kolá, ostatné ligové súťaže zatiaľ spia zimným spánkom a ich účastníci akurát trénujú či hrajú prípravné zápasy. Aj preto bola Skalica na východe veľkým favoritom.

Medzi najlepšiu osmičku Slovnaft cupu, teda slovenského futbalového pohára, sa dostalo sedem účastníkov najvyššej súťaže a jeden amatérsky klub, účastník 3. ligy východ z Lipian. Tie už desaťročie nevypadli v pohári s celkom, ktorý by nehral najvyššiu súťaž. Behom toho obdobia hrali aj v druhej lige.

Teraz sú ale len štvrtým tímom 3. ligy s bilanciou sedem víťazstiev, jedna remíza a šesť prehier. Doma privítali Skalicu a tá tak bola favoritom, hoci celok z Lipian, ktoré majú len šesť tisíc obyvateľov, nešiel do zápasu so zvesenou hlavou. Ich tréner pred zápasom burcoval a hovoril o tom, že nič nebude nemožné.

A presne to sa stalo. Diváci, ktorí prišli na zápas, hoci sa hral v stredu o 14:30, a bolo ich viac ako 1300, gól nevideli. Počkať si museli aj na rozstrel zo značky bieleho bodu a v ňom sa Lipanom darilo viac. Vyhrali 5:3 na pokutové kopy a čaká ich semifinále.

V ňom si amatérsky klub ŠK ODEVA Lipany buď s MFK Ružomberkom ale niektorým z klubov, ktoré zatiaľ štvrťfinále nehrali. Avšak v hre sú už len ligisti, a síce obhajca Spartak Trnava, šampión ostatných piatich ligových ročníkom Slovan Bratislava, poprípade celok z Michaloviec alebo Podbrezovej.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @slovenski_futbalisti

Zdroj: Flashscore | Foto: Depositphotos