Hrával za najväčšie európske kluby a dnes mohol byť “mladým dôchodcom” užívajúcim si života. Realita je iná, najbližšie roky strávi za mrežami. Hoci sám tvrdý trest nie je ochotný prijať.

40-ročný Robinho patril v minulosti k hráčom, ktorí boli na výslní. Za Brazíliu odohral 100 duelov, obliekal drese Realu Madrid, AC Milána či Manchestru City, veľké peniaze si stihol zarobiť aj v Číne, kariéru začínal i končil v slávnom Santose, ktorý vychoval aj Pelého či Neymara.

Avšak v roku 2022 bol v Taliansku odsúdený za znásilnenie, ktoré sa malo odohrať v roku 2013. Futbalista ušiel po rozsudku domov do Brazílie, ktorá nemá povinnosť vydať ho späť do Talianska.

Avšak v čo Robinho dúfal, nevyšlo. Niekdajší útočník bol odsúdený na 9 rokov a podľa denníka Marca ho umiestnia do väznice v najprísnejšom stupni stráženia. „Mal sa lepšie ako 99 percent mladých Brazílčanov, zarobil veľa peňazí a stal sa slávnym. Nemal potrebu urobiť niečo také. Každý, kto sa dopustí trestného činu znásilnenia, musí skončiť vo väzení,“ uviedol brazílsky prezident Luiz Inacio Lula da Silva.

Robinho ale tvrdí, že ak by bol bielym Talianom, jeho prípad by takto nedopadol a vraj ho odsúdili tí istí ľudia, ktorí dodnes privierajú oči nad rasizmom.

 

Zdroj: Marca | Foto: Depositphotos