Rok 2024 bude plný veľkých športových udalostí, veď sa bude konať trebárs futbalové EURO a taktiež letné olympijské hry. Každoročne bude na programe aj hokejový šampionát, tentokrát bude hneď u našich susedov v Česku.

V ére samostatnosti sa konali v Česku zatiaľ dvakrát, a to v rokoch 2004 a 2015. V oboch prípadoch sa zo zlata radovala Kanada.

V roku 2015 do Česka pricestoval výber, ktorého kapitánom bol Sidney Crosby, nechýbali v ňom ani Jason Spezza, Brent Burns, Claude Giroux, Matt Duchene či mladé, vtedy 19-ročné, nádeje ako Nathan MacKinnon a Aaron Ekblad, ktoré sú dnes veľkými pojmami.

V roku 2004 bol kapitánom Kanady Ryan Smyth s 1270 vystúpeniami v NHL, nechýbali ani brankár Roberto Luongo, bratia Scott a Rob Niedermayerovi, či hviezdny kanonier Dany Heatley.

Šampionáty v Česku prilákali v oboch prípadoch aj veľmi zaujímavé mená z ďalších krajín a naši “bratia” veria, že situácia sa zopakuje aj v roku 2024. Čo sa týka kanadského výberu, očakávania sú obrovské v prípade draftovej jednotky z roku 2023, ktorou nebol nik iný ako “generačný supertalnet” Connor Bedard. Ten ako 18-ročný hneď začal nastupovať v prvej formácii Chicaga.

To je aktuálne najhorším tímom svojej konferencie, Bedard už mesiac pre zranenie nehrá. V druhej polovici februára by sa ale mal vrátiť do zápasového diania. Dočkajú sa v Česku jeho príchodu? Nahráva tomu aj skutočnosť, že Kanada v “českej” skupine, ktorá sa hrá v Prahe. A tá je veľkým pojmom aj pre zámorských hráčov. Slovensko by Kanade mohlo čeliť až vo vyraďovacej fáze.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sherwood Hockey (@sherwoodhockey)

Zdroj: Hitky | Foto: Depositphotos