Pandemická situácia je v našej krajine stále zlá, a dokonca sa zhoršuje, v dôsledku čoho došlo k tvrdšiemu lockdownu. O pomoc volajú predovšetkým zdravotníci z nemocnice v Nitre, kde pretrváva zúfalstvo a beznádej.

Počet obetí koronavírusu stále pribúda, pričom nemocnica v Nitre mala vážny problém s odkladaním tiel. Zasiahnuť napokon musel samotný primátor mesta. „My ako samospráva sme dnes (30.12.2020) museli zabezpečiť externý chladiaci box pre zosnulých, pretože kapacity na mestských cintorínoch sú vyčerpané,“ povedal Marek Hattas novinárom, pričom upozornil, že situácia je extrémne vážna.

Chladiaci box sa už nachádza na Cintoríne sv. Cyrila a Metóda, kým miestna nemocnica zároveň musela povolať lekárov a zdravotné sestry z ambulancií. Nitra taktiež plánuje plošné testovanie od 8. do 10. januára, ktoré bude dobrovoľné. Samospráva sa domnieva, že môže týmto spôsobom zamedziť šíreniu ochorenia COVID-19.

Hattas sa však obáva, že na pandémiu môžu doplatiť aj ľudia, ktorí nie sú nakazení. ,,Fakultná nemocnica trpí akútnym nedostatkom personálu, reálne hrozí, že chorí nedostanú adekvátnu pomoc a príde k nárastu zbytočných úmrtí. Testovanie môže v Nitre a okolí pomôcť znížiť krivku a zmierniť nápor na nemocnicu. Nie je to však všemocný nástroj. Prvoradá je zodpovednosť každého jedného z nás,“ uviedol na sociálnej sieti, kde sa prihovoril občanom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: refresher.sk  |  Foto: koronavirus.nitra.sk, FB/Marek Hattas-primátor Nitry, Za ľudí