Po teroristických útokoch, ktoré sa odohrali posledné mesiace stúpli bezpečnostné opatrenia na hraniciach, letiskách či v priestoroch, kde sa zdržiavajú veľké masy ľudí. Je však táto ochrana a bezpečnosť kvalitná?

[sociallocker]Izraelský novinár David Suleyman sa s falošnou identitou dostal na momentálne jedno z najviac strážených letísk na svete, na letisko Ben-Gurion v izraelskom Tel-Avive. Na palubu lietadla a do zakázaných priestorov na letisku sa pokúsil dostať vďaka falošným dokladom. Poburujúce je, že si ho nik z ochranky nevšimol, podoba s fotkou na dokladoch pritom nebola príliš dôveryhodná.

Počas dvoch dní sa mu podarilo prepašovať plechovky, cigarety či iný zakázaný tovar. Nikto ho vôbec neskontroloval. Ruský airbus sa zrútil práve vďaka výbušnine ukrytej v plechovke.

David začal byť podozrivý ochranke až na tretí deň. No ak sa to podarilo jemu, je vysoká pravdepodobnosť, že sa to môže podariť aj naozajstným útočníkom. Ochrana by sa mala naozaj zvýšiť na maximum, pretože aj malá chyba môže stáť život stovky nevinných ľudí.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Pixabay[/sociallocker]