Novinári nachytali hygienika: Prečo je parlamentný bufet otvorený?

Dátum:

Prísne opatrenia súvisiace so zastavením šírenia koronavírusu sa dotkli drvivej väčšiny slovenských podnikateľov. Reštaurácie, bufety či bary ostávajú zatvorené, v dôsledku čoho zívajú prázdnotou. Jeden z podnikov je však naďalej otvorený, a dokonca funguje v plnej prevádzke!

Tisíce stravovacích zariadení museli na základe rozhodnutia vlády SR zatvoriť alebo obmedziť svoju prevádzku. Donášková služba a vydávanie jedla cez tzv. ,,výdajné okienko“ sa síce stalo alternatívou, no podniky to, žiaľ, rozhodne nezachráni. Ich majitelia i prenajímatelia volajú o pomoc, nakoľko sa nachádzajú v existenčných problémoch.

Na tlačovej konferencií sa nedávno zúčastnil aj hlavný hygienik Ján Mikas, ktorý prízvukoval, že opatrenia sa týkajú všetkých reštaurácií a bufetov. Novinári sa tak spýtali, ako je možné, že parlamentný bufet je stále otvorený a funguje v plnej prevádzke. ,,Prvýkrát počujem aj to, že je tam bufet,“ zareagoval zmätený odborník.

Celú situáciu mala objasniť hovorkyňa NR SR Michaela Jurcová, ktorá oznámila, že parlamentný bufet dostal výnimku od samotného hlavného hygienika a stravovacie zariadenie funguje podľa prísnych hygienických podmienok. Mikas sa snažil zo stanovených opatrení vymotať a uviedol, že zákaz je pre zariadenia verejného stravovania.

Redaktorka televízie JOJ okamžite zareagovala s otázkou, že aj zamestnanecké jedálne by tak mohli byť otvorené. ,,Zatiaľ nie,“ odpovedal hygienik. Vyjadrenia člena Ústredného krízového štábu tak boli v rozpore a sám nedokázal vysvetliť svoje rozhodnutie povoliť otvorenú prevádzku v parlamente.

Reakcia hlavného hygienika

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: Facebook/NR SR, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti  |  Video: YouTube

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...