Od 20. marca oficiálne došlo k zastropovaniu cien 400 individuálnych potravín. Stalo sa tak po dohode medzi ôsmimi obchodnými reťazcami a ministerstvom pôdohospodárstva. Reťazce postupne zverejňujú zoznam potravín, ktorých ceny sa zmrazia. Slováci však z tejto novinky nadšení rozhodne nie sú!

K zastropovaniu cien pristúpilo osem obchodných reťazcov, a to Billa, CBA, Coop Jednota, Kaufland, Labaš, LIDL, Terno a TESCO. Ceny potravín budú zmrazené na tri mesiace. Jednotlivé reťazce zverejnili zoznam potravín, ktorých sa týka zastropovanie, pričom budú označené pečaťou ,,Protiinflačná garancia“.

Reakcia Slovákov na seba nenechala dlho čakať, no z novinky rozhodne nemajú radosť. Mnohí sa domnievajú, že reťazce najprv zdražili potraviny, ktoré sa dostali na dôležitý zoznam a ich ceny následne zmrazili. Viacerých našincoch taktiež nemilo prekvapilo, že zastropovanie sa malo týkať základných potravín, no drvivá väčšina výrobkov so spomínanou pečaťou by sa skôr mala označiť za nadštandardné.

Hŕstka ľudí sa pozastavila nad alkoholom, ako je víno či pivo, ktoré sa dostali do protiinflačného zoznamu. Spoločne sa však v komentároch na sociálnej sieti zhodli, že zmrazenie cien vybraných potravín nie je pomocou pre občanov, ktorí sú momentálne v ťažkej finančnej situácii.

Komentáre na sociálnej sieti

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj: FB/HITKY.sk  |  Foto: Pixabay, Pexels, FB/Billa Slovensko, HITKY.sk